OFERTA JĘZYKOWA2mini

I Konkurs recytatorski w języku niemieckim Drukuj
Środa, 02 Marzec 2011 11:41

W dniu 1 marca 2011 r. w naszej szkole odbył się I Konkurs Recytatorski w języku niemieckim zorganizowany przez nauczycieli języka niemieckiego. W pierwszej edycji uczniowie recytowali poezję Heinricha Heinego.

Celem konkursu było rozwijanie i wspieranie wśród uczniów zdolności recytatorskich, upowszechnianie poezji krajów niemieckojęzycznych oraz poznawanie kultury tych krajów. Dzięki konkursowi uczniowie mieli również możliwość doskonalenia języka niemieckiego oraz poszerzania zainteresowania nauką języka obcego.

W konkursie wzięło udział 5 uczniów liceum i technikum. Po wysłuchaniu 5 prezentacji recytatorskich z tomów poezji Heinricha Heinego postanowiła przyznać następujące nagrody:

I          miejsce – Żaneta Baryła (IV TE)

II         miejsce - Patrycja Klub (Iap LO)

III       miejsce - Małgorzata Mazur (IIs LO)

- Rafał Banaszczyk (I TAK)

- Marta Janus (Is LO)

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz celujące oceny cząstkowe z języka niemieckiego. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Nauczyciele języka niemieckiego

Zmieniony: Czwartek, 17 Marzec 2011 07:20