advert 1

im. Hetmana Stefana Czarnieckiego

K I E R O W N I K - mgr Rafał Pacanowski

Adres: Włoszczowa ul. Koniecpolska 40

Tel: 0-41 39-43-272 (pokój wychowawców)

Tel: 0-41 39-42-212 (sekretariat szkoły)

Drodzy Państwo,

Informuję, iż przyjazdy na zakwaterowanie w internacie odbywać się będą w dniu 31.08.2020 r. (poniedziałek), od godziny 16.00.

O godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjno-organizacyjne z Rodzicami    Wychowanków z klas pierwszych.

W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ SARS COV-2 WSZYSTKICH PRZYJEŻDŻAJĄCYCH W DNIU PRZYJĘCIA OBOWIĄZUJĄ MASECZKI OCHRONNE I DEZYNFEKCJA RĄK PRZY WEJŚCIU

Wszyscy wychowankowie winni przywieźć ze sobą:

- strój galowy na rozpoczęcie roku szkolnego;

- kurtki wierzchnie;

- obuwie podwórzowe;

- obuwie zmienne (sportowe i kapcie);

- worek na obuwie zmienne do szatni;

- ubrania na zmianę;

- ręczniki;

- klapki pod prysznic;

- środki higieniczne;

- strój sportowy;

- podstawowe przybory szkolne;

- podręczniki;

UWAGA!

W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ SARS COV-2 PROSIMY NIE PRZYWOZIĆ WŁASNYCH POSZEW NA POŚCIEL!

poszwy na pościel, poszewki  prześcieradła,kołdry, koce i poduszki są zapewnia internat.

RODZICE WYCHOWANKÓW NIEPEŁNOLETNICH są zobowiązani do zapewnienia swoim pociechom

zaopatrzenia w środki ochrony osobistej

(maseczki, przyłbice, własne środki dezynfekcyjne).

WYCHOWANKOWIE PEŁNOLETNI są zobowiązani do zapewnienia sobie zaopatrzenia w środki ochrony osobistej j.w.

Po zakwaterowaniu wychowanków klas pierwszych – około godziny 17:00 - odbędzie się obowiązkowe spotkanie z Rodzicami i Wychowankami z kadrą internatu, w czasie którego będą Państwo dopełniać formalności związanych z dokumentacją wychowanka.

Podczas spotkania:

- wydawane będą zaświadczenia o zakwaterowaniu;

- zostanie przedstawiony regulamin bezpieczeństwa

w związku z pandemią SARS COV-2.

UWAGA!

Jakie są korzyści zamieszkania w internacie?

• Rodzice uczniów-wychowanków internatu, którzy pobierają zasiłek rodzinny, mają możliwość otrzymania w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej świadczenia finansowego w postacidodatku z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania w kwocie 113 zł.
  • Wysokość świadczenia obowiązuje na terenie całego kraju, przyznaje się je w przypadku zamieszkania w innej niż swoje miejsce zamieszkania miejscowości, w której znajduje się szkoła.
  • Dodatek ten przysługuje w czasie trwania roku szkolnego, czyli przez 10 miesięcy od września do czerwca następnego roku kalendarzowego. Taki rodzaj dodatku otrzymają Państwo, jeżeli mają Państwo przyznane prawo do zasiłku rodzinnego.(Dodatek z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania nie stanowi samoistnego świadczenia, a zatem można go otrzymać jedynie w połączeniu z zasiłkiem rodzinnym).
  • Ponad to Rodzice wychowanków internatu i innych uczniów ZS nr 2 we Włoszczowie wg kryteriów poszczególnych Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej mogą ubiegać się o dofinansowanie gorącego, pełnego posiłku100 zł(przy 20 dniach roboczych w miesiącu).

Serdecznie zapraszam

Kierownik Internatu