NPRC

PRAKTYKI ZAGRANICZNE Drukuj
headerUE

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnuch Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, jako pierwsza szkoła ponadgimnazjalna w powiecie włoszczowskim zaczeła organizować od 2013 roku swoim uczniom miesięczne praktyki zagraniczne w ramach programów z Europejskiego Funduszu Społecznego. W latach 2013 - 2014 trzydziestu czterech uczniów odbyło praktyki zagraniczne w ramach programu Leonardo Da Vinci. W latach 2015-2017 siedemdziesięciu czterech uczniów i uczennic naszej szkoły odbyło miesięczną praktykę w ramach programu Erasmus+.

Dzięki stażom zagranicznym uczniowie otrzymają zaświadczenie EUROPASS MOBILITY - certyfikat honorowany w całej Europie oraz certyfikat ECVET - Europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Praktyki zagraniczne to również bogaty pakiet kulturowy realizowany w postaci wycieczek. Podczas realizacji projektu uczniowie uczestniczący w praktykach zwiedzili m.in. Lipsk, Drezno oraz Berlin.

Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać rówieśników z całej Europy, zdobyć doświadczenie zawodowe czy szlifować języki obce, zapraszamy do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRON PROJEKTÓW

Z LAT 2013 - 2017

PROJEKT 2013 - "PRZEWAGA DZIĘKI INFORMATYCE EUROPEJSKIEJ"

uczestnicy projektu: technikum informatyczne