NPRC

XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych – stypendia na I rok studiów Drukuj

alt Aktualności z portalu   mojestypendium.pl  - oferta  różnych   stypendiów   naukowych, socjalnych,   ogólnopolskich,   wojewódzkich i in.,   w   tym   m.in.   Program Stypendiów   Pomostowych   i Fundacji im.   Jerzego   Juzonia.
       PONIŻEJ AKTUALNOŚCI X.18 r.

http://www.mojestypendium.pl/tydzien-40-nowe- stypendia-i-konkursy-w-bazie-2-2/

Uwaga Absolwentki i Absolwenci, Uczennice i Uczniowie ,,Czarnieckiego"...

Moje stypendium - logo

XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych – stypendia na I rok studiów

Rusza XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów. Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy.

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny dla studentów na pierwszy rok i dalsze lata studiów. O stypendia mogą ubiegać się maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną I rok studiów dziennych w uczelniach publicznych, i spełniają jeden z czterech warunków: pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR, lub są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej, lub pochodzą z rodziny wielodzietnej albo są wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka, lub mają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na www.stypendia-pomostowe.pl

Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 2 lipca do 17 sierpnia 2018 r., do godziny 16.00.

W roku akademickim 2018/19 około 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym kilkuset studentów otrzyma stypendia na I rok studiów.

W Programie Stypendiów Pomostowych uczestniczy 89 lokalnych organizacji pozarządowych, które udzielają kandydatom ubiegającym się o stypendium rekomendacji do uczestnictwa w programie. Pełna lista organizacji uczestniczących w Programie i udzielających rekomendacji znajduje się na tutajwww.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/profil-kandydata/

Program Stypendiów Pomostowych to jeden z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano ponad 21 700 różnego rodzaju stypendiów, w tym ponad 15 500 na I rok studiów. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu szerokiego grona Partnerów: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Wspomagania Wsi, Fundacji BGŻ BNP Paribas, a także koalicji około 100 lokalnych organizacji pozarządowych. Program jest realizowany przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (dawniej ANR), Fundacji Centrum im. Profesora Bronisława Geremka i Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

alt  Dokumenty do pobrania na:

alt  Więcej informacji na:  www.stypendia-pomostowe.pl

KONTAKT:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości
ul.
Sterlinga 27/29
tel. 48 42 632 59 91
www.stypendia-pomostowe.pl

Moje stypendium - logo

VII edycja stypendiów akademickich im. Jerzego Juzonia

Rekrutacja odbywać się będzie od 9 lipca do 07 września 2018 r.

Stypendium może uzyskać osoba która:

1. Ukończyła szkołę ponadgimnazjalną i zdała egzamin maturalny w 2017 lub 2018 roku,
  2. W 2018 r. po raz pierwszy podejmuje studia na polskiej uczelni akademickiej,
  3. Mieszka na stałe na terenach wiejskich lub w mieście do 30 tys. mieszkańców,
  4. Dochód na jednego członka rodziny nie przekroczył w 2017 r. 1260 PLN
  5. Posiada obywatelstwo polskie,
  6. Posiada własne konto bankowe,
  7. Posiada możliwości złożenia wniosku w formie elektronicznej w systemie on-line.

alt   Wszelkie niezbędne informacje  na stronie:

www.fejj.pl    oraz na FB    www.facebook.com/FEimJJ/

KONTAKT:

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia
ul. Naukowa 30A/4

Zachęcamy do zaglądania i szperania na stronie
mojestypendium.pl

Źródło: mojestypendium.pl